fbpx
Blog thumbnail

Pułapka na komary. Jak działa takie urządzenie?

Blog thumbnail in

Pułapka na komary. Jak działa takie urządzenie?


Każdy komar to cichy zabójca. Mimo że jego broń nie jest śmiercionośna, to uciążliwe bzyczenie oraz dotkliwe ugryzienia potrafią zabić przyjemność przebywania na świeżym powietrzu. Nic dziwnego, że wiosną i latem, czyli w porach roku, gdy owady są najbardziej aktywne każdy szuka sposoby, jak się ich pozbyć. Wiele z powszechnie używanych środków ma małą skuteczność. Niektóre są też szkodliwe dla środowiska. Czy zatem można pokonać komary i przy tym nie narażać swojego zdrowia?


Komar kontra człowiek. Dlaczego owady atakują ludzi?


Żeby skutecznie walczyć z wrogiem, trzeba go najpierw dobrze poznać. Komary gryzą ludzi, ponieważ potrzebują krwi do rozwoju jaja i późniejszego przetrwania dorosłych osobników. Ważne jest także to, że atakują tylko i wyłącznie samice. Krew jest im niezbędna, ponieważ stanowi źródło białka.

Gdy komar wbija swoją ostrogę w skórę człowieka, wstrzykuje ślinę, która działa jako antykoagulant i zapobiega krzepnięciu krwi, co ułatwia mu ssać krew. Ta ślina jest jednocześnie odpowiedzialna za reakcję alergiczną u ludzi, która powoduje świąd i obrzęk w miejscu ugryzienia.

Komary najczęściej atakują w godzinach wieczornych i nocnych, kiedy jest ciemno i chłodno. W związku z tym, jednym ze sposobów uniknięcia ugryzień przez komary jest unikanie przebywania na zewnątrz w godzinach wieczornych i noszenie odzieży, która pokrywa skórę. Jednak w wielu przypadkach nie sposób uniknąć starcia z tymi dokuczliwymi owadami.


Zasadzka na komary, która przyciąga je niczym ciało człowieka – Mosqitter M


Pułapka na komary Mosqitter wykorzystuje wiedzę opartą na biologii tego gatunku do tego, aby skutecznie z nimi walczyć. Urządzenie zachowuje się dokładnie tak, jak ciało człowieka. Emituje dwutlenek węgla, wydziela ciepło oraz zapach przypominający ludzki oddech. Te atrybuty sprawiają, że owady kumulują się wokół pułapki, a w efekcie zostają zwabione do środka i nie mogą wydostać się na zewnątrz. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia ich populacji, ponieważ nie mają warunków do tego, aby się rozmnażać.

Urządzenie odstraszające na komary to bardzo proste w obsłudze i bezpieczne rozwiązanie. Jest skuteczne i jednocześnie nie szkodzi w żaden sposób ludziom, a także zwierzętom znajdującym się w jego pobliżu. Wystarczy podłączyć Mosqitter do butli z gazem, włączyć przycisk aktywacji i już po kilku minutach można zaobserwować jego skuteczność. Sprzęt to jednorazowy wydatek, z którego można korzystać przez długi czas. Nie ma także ryzyka, że owady uodpornią się na środek i tym samym zmniejszy się jego skuteczność.


Jakie są zalety korzystania z urządzenia na komary Mosqitter?


Plusem pułapki na komary jest to, że działa skutecznie nawet na dużych, otwartych przestrzeniach. Wystarczy ustawić ją w centralnym punkcie, aby ochronić obszar aż do 700 m2. To zdecydowanie więcej niż w przypadku rozprowadzanych środków owadobójczych, czy innych powszechnie stosowanych sposobów walki z insektami. Urządzenie idealnie sprawdza się w ogrodach, na tarasach, w ogródkach restauracyjnych oraz na ternie należącym do hoteli. Zapewnia spokojny odpoczynek bez obawy o ukąszenia komarów.

Jest to też bardzo uniwersalne rozwiązanie. Działa zarówno na popularne gatunki insektów, jak i ich mniej powszechne odmiany. Pułapka na insekty ma bardzo wysoką skuteczność, bo działa na trzy różne sposoby. Wykorzystuje temperaturę, światło oraz zapach do tego, aby zwabić komary. Tak wielotorowe działanie sprawia, że udaje się zwalczyć nawet 80% insektów latających na obszarze, na którym działa Mosqitter.


Czy komary mogą się wydostać z zasadzki?


Wiele osób bywa negatywnie nastawionych do pułapek, ponieważ uważają, że jest to doraźne rozwiązanie, które nie przyczynia się do skutecznego rozwiązania problemu. Jednak w przypadku urządzenia na komary Mosqitter ta obawa jest nieuzasadniona. System cyrkulacji zasysa owady do środka i nie pozwala im wydostać się na zewnątrz. To sprawia, że nie mają szans, aby ponownie zacząć kąsać. W zależności od modelu wystarczy co jakiś czas oczyścić filtr lub opróżnić worek, w którym znajdują się martwe insekty. Po tym zabiegu urządzenie jest ponownie gotowe do użycia.

Pułapkę wabiącą komary można stosować przez cały sezon, gdy są one aktywne. Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie temperatury, która musi panować na zewnątrz. Wystarczy w momencie, gdy insekty staną się aktywne zacząć z niej korzystać, a natychmiastowo można poczuć różnicę w ilości ukąszeń. Mosquitarie jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się uciążliwych komarów bez użycia szkodliwych chemikaliów.

Plusem jest także to, że to sprzęt relatywnie niedrogi w zakupie i eksploatacji. W porównaniu do kosztów innych sposobów na zwalczanie komarów, takich jak stosowanie płynów do odstraszania lub usług profesjonalnych firm zwalczających szkodniki, Mosquitarie jest bardziej oszczędne. Jest to bowiem jednorazowa inwestycja, z której można korzystać przez wiele lat. Warto zatem się na nią zdecydować, gdy inspekty nie dają Ci spokoju.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping cart

0

Brak produktów w koszyku.

Enter your search & hit enter